Muho për fëmijë
ats-erresira.gif kristianucioni.jpg fjala-zotit.jpg ats-ipedofil.gif ats-logjika.gif jezus-bin-laden.png




Komente

kalimtar/e
kalimtar/e 
28 dhjetor 2008, 14:38
Feja, cilado qofte, t'pakten respekton mendimin afetar apo antifetar qe mund te posedojne njerezit. Nuk eshte se po kercenohet njeri se mendon dhe qe shpreh mendimin e tij si ateist e as qe ironizon kete fakt, duke pasur para sysh se po deshe ironizon cdo gje.
Sa do e keqe qofte feja, t'pakten ka nje etike, nje moral qe ben te kete kujdes dhe delikatese me njerezit qe nuk kane te njejtat mendime. Kurse ju po zbrisni nga nje ateizm akademik ne nje ateizm popullor, ordiner. Normal, nuk keni ndonje norme qe ju ben te jeni me ndryshe, me sa duket..
Edhe kur na flet Edmond Tupja per ateizm human! Hajde humanizm, hajde! Kulture, kulture e gjalle!! Cfare ndryshimi keni ju me kleriket kishtar te Mesjetes?! Njeri ne njerin ekstrem dhe tjetri ne tjetrin!!
Ne fakt, nuk pritet tjeter gje nga ju, sepse sikur me te vertete te analizonit fete sic duhet, larg subjektivizmave dhe mendjehapur nuk do arrinit ne kete profil, por sikur Prof. Antony Flew do korigjonit me kujdes pastaj mendimet nder vite, t'pakten ateiste te kesaj kategorie nuk do ishit..
Mbetshi me shendet..!
kalimtar/e
ariu 
28 dhjetor 2008, 16:11
se pse myslimanet (si ky tipi siper) e kuptojne si ofendim faktin qe profeti Muhamed si personazh i letersise arabe ishte pedofil, ec e merre vesh?! perderisa letersia arabe thote qe ishte pedofil, ne vend t'i therrasin mendjes qe po adhurojne pedofilin, "ofendohen"...
kalimtar/e
keku 
28 dhjetor 2008, 16:18
Citim:
Thënë nga kalimtar

Edhe kur na flet Edmond Tupja per ateizm human! Hajde humanizm, hajde!


o robo ateizmi s'eshte ideologji... mos fol pa lidhje
kalimtar/e
ai 
28 dhjetor 2008, 21:58
Sa per dijeni,
1. Martesen e Profetit Muhamed me nje vajze 6 vjeçare(Aishene) e permend vetem nje dijetar mysliman disa shekuj pas vdekjes se Muhamedit. Si informacion eshte i diskutueshem per arsye te ndryshme. Pra, ky informacion nuk kalon ne asnje pasazh te Kuranit. Prandaj, lexojeni nje here Kuranin, t'pakten mos akuzoni kot!
2. Edhe sikur ta pranojme te sakte ate informacion, duhet te dini se ne kulturen e vjeter arabe, vajzave i numeroheshin vitet mbi moshen e pubertetit. Kete e vertetojne poezite e arabeve te periudhes paraislame dhe mjaft shkrime te letrare pasislame.. Keshtu qe, Aishes i takonte te ishte afersisht 18 vjeçe kur eshte martuar me Profetin Muhamed.

Ndersa ju vazhdoni te quani Muhamedin pedofil..
Jeni te papare!!;)
kalimtar/e
ariu 
29 dhjetor 2008, 10:37
ja dhe nje arab tjeter qe justifikon pedofiline... duke "ndryshuar pak" fjalen allahut sipas interesit
kalimtar/e
keku 
29 dhjetor 2008, 12:52
Per sqarim lexoni kete:

Was Muhammad a Pedophile?
answering-islam.org/Authors/Wood/pedophile.htm

Po dhe nuk kane si ta mohojne sepse islamizmi e lejon akoma pedofiline dhe ne ditet e sotme. Dmth pedofilia eshte fenomen normal ne boten islamike, psh ne Pakistan Afganistan Jemen etj. Perderisa profeti ishte pedofil, pse te mos jene dhe ndjekesit e profetit.. Se prej aty buron dhe legalizimi i dukurise.

Jemen: Nje "grua" 8-vjecare kerkon divorcin
yementimes.com/article.shtml?i=1145&p=front&a=2
kalimtar/e
uammar 
29 dhjetor 2008, 12:57
Jashte pedofilet fetare nga Shqiperia!! :irat:
kalimtar/e
udhetari 
8 janar 2009, 19:22
me te vertete qe paski ecur shume para. tu pyes sa ateist te denje jeni dhe cili rregull i ateizmit mbron fyerjen apo shkrimin injorant??
kalimtar/e
besimi 
9 janar 2009, 00:41
qe islamiket ofendohen nga islamizmi kjo po behet gje e zakonshme tani. po ca dreq kane qe vijne ne internet duke qa si viktima pff...
kalimtar/e
Toni Lemes 
9 janar 2009, 11:37
Citim:
Thënë nga udhetari

me te vertete qe paski ecur shume para. tu pyes sa ateist te denje jeni dhe cili rregull i ateizmit mbron fyerjen apo shkrimin injorant??


Jo mer shok, denoncimi i pedofilise nuk osh fyerje osh detyre morale, po ktu jeni tregu injorant juve qe se kuptoni, po ca pret mo arab hesapi :p
fronti polar
fronti polar 
9 janar 2009, 11:45
Citim:
tu pyes sa ateist te denje jeni dhe cili rregull i ateizmit


S'ka ateistë të denjë e të padenjë dhe ateizmi s'është doktrinë e as ka rregulla... Sa merr mundimin të komentosh, merr dhe mundimin të hedhësh sytë rrotull, të dish ku po shkruan, për çfarë po shkruan etj.
kalimtar/e
keku 
14 janar 2009, 17:32
Ja dhe skandali i fundit qe ia mbyll gojen ketyre "te ofenduarve" siper:

Citim:
Arabi Saudite: Myftiu i madh, lejon martesat e vajzave 10 vjeçare

Vajzat dhjetëvjeçare që sot mund të martohen në Arabinë Saudite. Vendimi është marrë nga Myftiu i Madh, njeriu më i rëndësishëm fetar i Arabisë Saudite, sipas të cilit moslejimi për t’u martuar është një padrejtësi ndaj tyre.

Vendimi i Myftiut të Madh është marrë pas një beteje të vërtetë me Komisionin Kombëtar të të Drejtave të Njeriut, i cili një javë më parë i kiishte dënuar martesat e dhjetevjeçareve.

http://shqipmedia.com/2009/01/arabi-saudite-myftiu...

kalimtar/e
kalimtar/e 
15 janar 2009, 01:22
:! smut
kalimtar/e
eni 
21 janar 2009, 03:19
E per cfare po reagojne keta fetaret siper? Bota islamike e ka pedofiline te lejuar me ligj... keta bejne sikur ofendohen! Njerez te pafytyre.
edmond_78
edmond_78 
24 gusht 2009, 19:46
ju fetaret mundoheni te na percani sic keni bere me shqiptaret,njeher na thoni kush eshte mysliman eshte turk kush eshte kristian eshte grek etj,etj.ekstremitetet i keni krijuar ju.po ju fetaret etiken dhe delikatesen e keni me vrasje e perdhunime.ne ju respektojme po mos na impononi ate qe eshte kunder natyres dhe kjo nuk eshte nje perralle por e vertete e realitet.e mos kaloni ne kete faqe duke na folur brockulla ore te shkrete.
Cjapi Zi
Cjapi Zi 
8 gusht 2011, 01:49
Qetsohuni mjekrrosha, kjo sipër ësht thjesht një loj... :p
kalimtar/e
aspekti 
12 gusht 2011, 01:22
hahaha kjo teper e fort
kalimtar/e
Jemi Zoter 
17 korrik 2013, 05:41
Po t'ja lexosh shikim kesaj kuklles Muhamet perkthehet: "Bindju Allahut Meshirplote te Madherishem"


Jep koment
Komentet e kalimtarëve moderohen në intervale kohore dhe sipas rregullave të pjesëmarrjes. Tematika e faqes është ateizmi dhe antiteizmi. Nuk pranohen komentet me propagandë, predikim apo provokim fetar të cilido lloji.
krikëlli  

krikëlli

furnizimi me birrë
Aktualitet | Shkrime | Video | Thënie | Shpoti | Forum | Terminologji | Dijeni | Kontakt

 ateistet.org © 2007 - 2017 I
mbylle
Loading