Bangladesh: Vritet me hanxhar edhe një profesor tjetër ateist


Një profesor i një universiteti në Bangladesh është vrarë me hanxhar nga persona ende të paidentifikuar, në një sulm që policia thotë se është i njëjtë me një numër të vrasjeve të kolumnistëve laikë dhe ateistë në muajt e fundit

Rezaul Sidikue, 58-vjeçar, ka qenë profesor i gjuhës angleze në universitetin Raxhshahi, në perëndim të vendit, transmeton "Gazeta Express".

Ai u sulmua me hanxhar nga sulmues ende të paidentifikuar, ndërsa po shkonte nga shtëpia për në universitet.
Burimi23 prill 2016


Komente

Jep koment

Aktualitet | Shkrime | Video | Thënie | Shpoti | Forum | Terminologji | Dijeni | Kontakt

 ateistet.org © 2007 - 2017 I
mbylle
Loading