Kumanovë: Një vajzë e re shqiptare bëhet...

Një vajzë 18 vjeçare nga Kumanova në Maqedoni, i është bashkuar grupit Shteti Islamik dhe ka...

Prishtinë: BIK-u raporton 742 xhami në...

Sipas statistikave të këtij viti të organizatës abrahamike "Bashkësia Islame e Kosovës", në Kosovë...

Siri: ISIS kërcënon sërish Shqipërinë dhe...

Një video me mesazhe nga terroristët e ISIS-it është publikuar në YouTube nga kanali zyrtar i ISIS...

SHBA: Vizualizimi i veprimtarisë të trurit...

Shkencëtarët ofrojnë një pamje të rrallë se si truri i njeriut punon kur është angazhuar në bisedë...

NASA: Anija "New Horizons" i...

Anija kozmike "New Horizons" e NASA-s, ka dërguar disa nga pamjet e hollësishme të sipërfaqes së...

Tiranë: Strategjia ushtarake nuk përjashton...

Shqipëria është e ekspozuar ndaj rrezikut të mundshëm të ndonjë sulmi terrorist, si rezultat i...

Dibër: Bën përshtypje luksi i krerëve të OJQ...

Para disa ditëve në qytetin e Dibrës kryetari i OJQ-së "Komuniteti Mysliman i Shqipërisë", Skënder...

Ferizaj: Persona të lidhur me ISIS-in...

Një kërcënim nga pjesëtarë të ISIS-it, ka alarmuar të gjitha institucionet e Ferizajt në Kosovë....

Davutoglu: "Po punojmë të rilindim...

Kryeministri turk, Ahmet Davutoglu, pasi ka zhvilluar një vizitë në Shkup, deklaroi sot se Turqia...

Prishtinë: Arrestohen 5 persona të lidhur me...

Policia e Kosovës arrestoi të shtunën pesë persona të dyshuar si pjesëtarë të ISIS, të cilët...

Afganistan: Talebanët konkurrencë me ISIS-in

Milicia e re e IS-it në Afganistan po u bën thirrje talebanëve t’u bashkohen e t’i betohen Al-...

Llapushnik: Digjet prona e katolikëve,...

Në mëngjesin e ditës së sotme, është djegur prona e Ferid Sopit, banor i Llapushnikut, i...

Izrael: ISIS merr përsipër sulmin me predha...

Një grup i lidhur me Shtetin Islamik mori përsipër sulmin me predha nga Gadishulli i Sinait në...

Prishtinë: Policia: "S'ka...

Policia e Kosovës ka mohuar se ka ndonjë plan për “sulme terroriste” në Prishtinë. Ka thënë se...

Prishtinë: 4 të akuzuar për terrorizëm nga...

Katër prej të akuzuarve për "vepra që lidhen me terrorizmin” u është ndryshuar të premten...

Turqi: Presidenti Taip Erdogan hap xhami në...

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan ka hapur zyrtarisht xhaminë e re në kompleksin e Pallatit...
Aktualitet | Shkrime | Video | Thënie | Shpoti | Forum | Terminologji | Dijeni | Kontakt

 ateistet.org © 2007 - 2017 I
mbylle
Loading