Prishtinë: Krerët e organizatave fetare...

Krerët e organizatave fetare në Kosovë janë bërë bashkë për anëtarësimin e Republikës së Kosovës...

Prishtinë: Edhe dy muaj paraburgim për të...

Gjyqtarja e Gjykatës Themelore në Prishtinë, Alltene Murseli, ka vendosur për vazhdimin e...

Austri: Astronautët përgatiten në alpe për...

Një akullnajë në Austri me ngjashmëri befasuese me planetin e Marsit po i ofron eksploruesve...

Bangladesh: Vritet me hanxhar pse foli...

Një tjetër publicist është masakruar me hanxhar nga një grup i armatosur në Dakë, të Bangladeshit...

Itali: Dëbohet një çift nga Kavaja,...

Adrian dhe Jasmina Çollaku nga Kavaja janë çifti i dëbuar nga Italia se propogandonin për luftën e...

Itali: Dëbohet një shtetas i Kosovës, i...

Një shtetas kosovar, që jetonte në Itali prej vitit 2001, me leje të rregullt qëndrimi, është...

Shkup: Publikohen emrat e 9 të arrestuarve...

Janë publikuar emrat e 9 të arrestuarëve, shtetas të Maqedonisë, të dyshuar për pjesëmarrje dhe...

Gjermani: Kurdët protestojnë kundër...

Mijëra mbështetës të kurdëve dhe të Partisë së Punëtorëve të Kurdistanit pushtuan rrugët e qytetit...

Serbi: KOS-i kundër anëtarësimit të Kosovës...

Organizata abrahamike "Kisha Ortodokse Serbe" do t’i përgjigjet ftesës së ministrit serb të Punëve...

SHBA: Presidenti amerikan paralajmëron...

Shtetet e Bashkuara paralajmëruan Turqinë që të mos përdorë aksionet kundër ISIS-it për të goditur...

Tiranë: Mbi 800 objekte fetare të paligjshme...

Kreu i ALUIZNI-t, Artan Lame, ishte në Shkodër ku dorëzoi personalisht lejet e legalizimit për...

Siri: “Batalioni i Ballkanit” i ISIS-it me...

Në territorin e Sirisë lufton i ashtuquajturi “Batalion i Ballkanit” me rreth 1000 luftëtarë,...

Tetovë: Përmbytjet nxjerrin në dritë varre...

Abdullah Mehmeti nga Universiteti Shtetëror i Tetovës, ka postuar fotografi të bëra në Shipkovicë...

Pejë: Banorët padisin BIK-un për xhaminë e...

Ndërtimi i një xhamie me afarizëm në lokacionin e varrezave të vjetra në fshatin Vitomiricë të...

Emirate: "Fyerja e zotit" dënohet...

Emiratet e Bashkuara Arabe kanë miratuar një ligj "kundër urrejtjes" me të cilin pohojnë se do të...

Vatikani ripohon se mund të ketë jetë edhe...

Duket se me kalimin e viteve Vatikani e ka zbutur qëndrimin e tij në lidhje me vendin e njerëzimit...
Aktualitet | Shkrime | Video | Thënie | Shpoti | Forum | Terminologji | Dijeni | Kontakt

 ateistet.org © 2007 - 2017 I
mbylle
Loading