Tiranë: “Grupi i xhihadistëve” nuk njeh...

Pas deklaratave befasuese në seancën e parë gjyqësore te Krimet e Rënda të 9 të akuzuarve si “...

Tiranë: Qeveria në konferencë fetare për...

Kryeministri Edi Rama mori pjesë sot në "Asamblenë e 16-të të Përgjithshme të Eprorëve të Urdhrave...

Tiranë: Rekrutimi i xhihadistëve të ISIS,...

Dërgimi i Idajet Balliut në Siri për të luftuar në krah të ISIS dhe më pas për të mbetur i vrarë,...

Arrestohen tre rekrutues shqiptarë për ISIS-...

Policia shqiptare ka dhënë detaje rreth operacionit të përbashkët me Italinë, për shkatërrimin e...

Flet gazetarja Arbana Xharra: "...

Arbana Xharra, Kryeredaktorja e gazetës “Zëri”, është ndër 10 gratë, të cilat u nderuan në...

Tiranë: KOASH-i kundër vendimit të qeverisë...

Vendimi i qeverisë për të hequr rrethimin e katedrales “Ngjallja e Krishtit” ka nxjerrë në...

Tiranë: Katedrales ortodokse i hiqet...

Prishja e rrethimit të katedrales ortodokse “Ngjallja e Krishtit” ka ngjallur një reagim të fortë...

Gjirokastër: Kleri ortodoks proteston kundër...

Klerikët ortodoksë në qytetin e Gjirokastrës protestojnë kundër punimeve që po zhvillohen nga...

Kisha i përgjigjet Presidentit: Në ambientet...

Deklaratat e presidentit Bujar Nishani kanë ngjallur reagimin e përfaqësuesve të Kishës Katolike...

Nishani: Vendimi për shembjen e kishës është...

Presidenti i republikës, Bujar Nishani, ka folur mbrëmjen e sotme në një media, mbi vendimin për...

Krujë: Kërcënohet me armë banori, për arsye...

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Krujë, ku persona të paidentifikuar ende nga policia kanë...

Shkumbin: Flasin pronarët e truallit ku...

“Nuk është në traditën tonë të prishim objektet e kultit. I kemi kërkuar Kishës që të lidhë...

Komunitetet Fetare kërkesë Ramës: Të mos...

ELBASAN- Përfaqësuesit e komuniteteve fetare në Elbasan janë kundër prishjes së kishës katolike “...

Tiranë: "Kisha Katolike" ndërhyn...

Kisha Katolike e Shqipërisë kundërshton propozimin e qeverisë për dërgimin si ambasador në Vatikan...

Reportazh: Zanafilla e terrorizmit islamik...

Gjatë fillimit të viteve 90’ qeveria shqiptare dhe institucionet e saj të inteligjencës bën një sy...

Reportazh: Misteri i financimit të...

Shumat e pagesave që kanë bërë të dyshuarit për rekrutues të xhihadistëve janë të vogla, ndërsa...
Aktualitet | Shkrime | Video | Thënie | Shpoti | Forum | Terminologji | Dijeni | Kontakt

 ateistet.org © 2007 - 2017 I
mbylle
Loading